open close
Rozhovor s vítězkou:   Karolína Kavková

Rozhovor s vítězkou:
Karolína Kavková

text: Redakce foto: Jáchym Belcher, ilustrace: Eliška Kociánová
26. června 2018 9:49

Soutěž o sedm nejlepších misí máme úspěšně za sebou. Jak výhru vnímají vítězové? Na co se nejvíce těší? Co všechno je v nejbližších dnech čeká? Jak se na svůj odjezd připravují? Postupně vám přineseme rozhovory s každým z vítězů.

Jako poslední vám přinášíme rozhovor s Karolínou, která se svou misí Warrior komiks získala největší počet hlasů ze všech přihlášených projektů a stala se tak celkovou vítězkou celé soutěže. Gratulujeme!

FB IG

Už víš, kdy vyrazíš na cestu?

Ak všetko vyjde ako má, vyrazím už 1. júla.

 

Na co se nejvíc těšíš?

Na všetky tie výzvy, ktoré ma na tej ceste postretnú, na prekonávanie sa samej seba.

 

Čeho se naopak nejvíc obáváš? Co si myslíš, že se může pokazit?

Nebojím sa ničoho, čo sa stane sa má stať.

Rozhovor s vítězkou:  Karolína Kavková Rozhovor s vítězkou:  Karolína Kavková

Co všechno si s sebou bereš? Jak se na misi připravíš?

Dôležitou bude technická výbava ako foťák, notebook a grafický tablet, ktoré budú jednak slúžiť na dokumentáciu mojich ciest, ale hlavne tak budem môcť maľovať priamo v teréne.

 

Máš nějaký talisman?

Neverím na talismany.

 

Přes léto tě bude sledovat spousta lidí. Co jim chceš ukázat a předat? Čím je chceš zaujmout a nadchnout?

Chcem im ukázať, čo všetko je potrebné podstúpiť pri tvorbe komiksu alebo pri tvorbe samotnej. Ľudia častokrát vidia až finálny výstup. Chcem zbúrať ich mylné predstavy o tom, že za tým všetkým stojí talent. Ide o tvrdú prácu a dlhý proces. Ide o zanietenie, častokrát hraničiace s posadnutosťou pre to remeslo. Samozrejme ich ale chcem všetkých baviť mojimi príspevkami a možno inšpirovať tých, ktorí majú podobný sen, že je možné splniť si ho a živiť sa čímkoľvek ak máte dostatok odvahy.

Rozhovor s vítězkou:  Karolína Kavková

Je ještě něco, co chceš před začátkem své mise stihnout?

V prvom rade to musím prebrať s Drawplanet, kde učím, aby ma pustili. Potom vypracovať podrobný itinerár cesty, zabookovať letenky, hotely, odvoz, kúpiť potrebnú výbavu.

 

Zaujala tě nějaká z ostatních misí, které se dostaly do finále? Byl mezi nimi někdo, komu jsi fandila?

Určite, ja osobne som fandila projektom, ktoré majú pre tých ľudí dlhodobý účinok, pre koho je tá misia prínosná do nejakého profesno-kariérneho postupu. Preto som poslala niekoľko hlasov - cukrárovi Vladovi, ledolezkyni Anet a fotografke Markéte. Dokonca som do hlasovania pre nich zapojila rodinu a kamarátov, preto ma teší, že sú všetci traja vo víťaznej sedmičke.

Rozhovor s vítězkou:  Karolína Kavková Rozhovor s vítězkou:  Karolína Kavková

Čtete komiksy? A jaké? Znáte Muriel? Už jste slyšeli o Volemanovi? A co Oskar Ed? V Čechách i na Slovensku vznikla a vzniká celá řada zajímavých titulů. Jestli se chcete dozvědět víc, skočte sem!

FB IG

PROČ TO DĚLÁME

Protože když ve vás někdo věří, dokážete víc.

Rozhodli jsme se podpořit mladé lidi, protože věříme v jejich schopnosti a víme, že svými nápady a plány mohou inspirovat ostatní. My jim pomůžeme na jejich cestě za zkušeností a vy je teď můžete podpořit svými hlasy.