open close
O krásách naší země...

Markéta Nováková
O krásách naší země...

Zámek Vimperk - Hana Vágnerová

Vimperk, 14. září 2018 15:20

Zámek Vimperk byl pro mě od začátku trochu oříšek. Přijala jsem ho především, když mi na NPÚ říkali, že opravdu on pomoc potřebuje. Nevěděla jsem také stále jakou osobnost na něj vybrat.
Nakonec shodou náhod a vše prostupujícího spěchu jsme vybrali Hanku Vágnerovou.
Musím říct, že ona pro mě asi v celém projektu byla největším překvapením, neuvěřitelně energická a hlasitá žena. Ničeho se nebála, vše nám vždy řekla natvrdo, ale uvolnila celou atmosféru a brzo jsme se všichni smáli. Jak stoupla před foťák, nemohla jsem tomu uvěřit. Neuvěřitelně krásná a osobitá, to je to, co by ji mohlo vyjadřovat. Vybrali jsme pro ni vzdušné, hnědé šatičky od PONERů. Sedly ji perfektně a krásně ladily jak s freskami, tak omítkou Sala terreny. 

Abyste mi porozuměli, v podstatě na zámku Vimperk nejsou žádné dochované interiéry. Zámek sloužil jako byty a kanceláře. V největším sále se ale při sondách omítky nalezly renesanční fresky. Také se zjistilo, že pod bílým stropem je ukrytý renesanční, malovaný, záklopový strop. Je to neuvěřitelná nádhera, ale můžete na něj nahlédnout jen asi metrovým výřezem. Stejně tak fresky jsou odkryté jen v několikametrových sondách. Celý zámek působí neutěšitelným dojmem. Jeho historie však sahá až do doby středověku, kdy na nejvyšším bodě byl umístěn hrad, dnešní zámek na něj v některých místech navazuje zdivem.

Na focení jsem vybrala tři místa. První byl právě zmíněný sál s odkryvem, kde jsem Hance do ruky dala malou repliku dřevěného malovaného prkna ze záklopového stropu. Další místo bylo na zídce v pozadí s věží zámku a do náručí jsem jí umístila tác se sklenkami, které odkazují k pamětím malé holčičky, která před řadou let vítala poslední pány zámku.

TOP 5

  1. Renesanční fresky
  2. Záklopový strop
  3. Divoká Hanka
  4. Krásné šaty od PONERů
  5. Smích a smích

Fotogalerie

PROČ TO DĚLÁME

Protože když ve vás někdo věří, dokážete víc.

Rozhodli jsme se podpořit mladé lidi, protože věříme v jejich schopnosti a víme, že svými nápady a plány mohou inspirovat ostatní. My jim pomůžeme na jejich cestě za zkušeností a vy je teď můžete podpořit svými hlasy.