open close
O krásách naší země...

Markéta Nováková
O krásách naší země...

Dačice - Klára Issová

Dačice, 12. září 2018 11:51

Na focení s Klárkou jsem se těšila dlouho dopředu. 
Klárka je jedna z mála osobností s kterou jsem přišla do kontaktu před focením. Máme za sebou již jedno focení v mém fantasy stylu, které krásně sedlo. Klárka je úžasná osobnost a za mě jeden z nejhlubších lidí, které jsem za poslední dobu potkala. Z tohoto důvodu jsem věděla že focení s ní bude skvělé, pohodové a snad obě si ho užijeme.

Na zámek Dačice jsem vybrala tři rekvizity. Postupně Vám vysvětlím, proč a kam jsem je umístila.
První místo, které jsem na focení vybrala byla nádherná velká knihovna. Celá je udělaná ze dřeva s krásnými a až absurdními řezbami. Na příběhu zámku se mi líbilo to, že jeden z majitelů byl vášnivý sběratel, a dokonce sepsal jeden vlastní cestopis. Na prohlídkách tak můžete zahlédnout kazety motýlů, vycpanou zvěř i drahé kameny. Já jsem jako obraz umístila Klárku doprostřed velké knihovny. Na její krásné šaty – šedomodré, které jsme vybraly kvůli netradiční barvě zámku, jsem umístila motýly, kteří odkazují k sběratelské a vědecké minulosti, jednoho z majitelů. Vznikla tak lehce surrealistická fotografie uprostřed krásné knihovny. 

Jako druhé místo na focení jsem zvolila krásnou zasklenou arkádovou chodbu, kde můžete nalézt klec s papoušky. Ti mají jména podle dvou historických postav, ale podle jakých si už musíte zjistit sami =D. Tato chodba mě celkově na zámečku fascinuje, a právě kvůli ní si Klárka vybrala toto místo. Pro mě jako absolventku dějin umění a romantika na ní upoutává to, že odkrývá nejstarší podobu zámku. Dříve zde byly renesanční arkády, které později byly zastavěny. Myslím, že někdy v 19. století se při rekonstrukci zjistily sloupy arkád a znovu se odkryly. Z toho důvodu při návštěvě v nádvoří zahlédnete krásná patra zasklených arkád. Před nimi jsme fotili s mečem ve stylu antické bohyně. Tyto motivy vybírám ráda, protože ukazují na sílu i krásu žen a zároveň se v podstatě vztahují k celé historii Evropy, protože většina slohů, básní, obrazů i fresek byly inspirovány právě tímto obdobím. Meč jsem zvolila z toho důvodu že právě rod, který vlastnil tento zámek měl přednostní právo pasování na rytíře. Tato rekvizita má ale i druhý, trochu smutnější, význam. Právě rod Dalbergů, který vlastnil tento zámek totiž vymřel po meči. 

Poslední rekvizita a místa, kde jsme fotili byl "dámský salónek" právě zde se nachází dochovaný nábytek, který je umístěný přesně podle dochované fotografie hraběnky. Klárku jsem umístila do podobného posedu i místa, na kterém se nachází hraběnka. Dala jsem zde na stůl tácek s kostkovým cukrem jak jinak než proto, že právě v Dačicích vznikla první kostka cukru, a tak můžete vidět i dvě sochy této tématiky na Dačickém náměstí =D

 

TOP 5

  1. Krásná knihovna
  2. Proč právě meč?
  3. Kostka cukru
  4. Motýli, motýli a motýli
  5. Antika

Fotogalerie

PROČ TO DĚLÁME

Protože když ve vás někdo věří, dokážete víc.

Rozhodli jsme se podpořit mladé lidi, protože věříme v jejich schopnosti a víme, že svými nápady a plány mohou inspirovat ostatní. My jim pomůžeme na jejich cestě za zkušeností a vy je teď můžete podpořit svými hlasy.