open close
Letadlem tam a zase zpátky

Denisa Hlušičková
Letadlem tam a zase zpátky

TW

Láska jménem Maastricht

Maastricht, 20. září 2018 13:49

Celá naše mise byla hodně hektická vzhledem k tomu, že jsme se často museli přizbůsobovat počasí. Některá místa jsme proto neprošmejdili tak, jak bychom si přáli a jiná jsme zas poznali, až příliš dobře. To všechno jsme si ale vynahradili v nizozemském Maastrichtu, kde jsme strávili několik dní. 

Město samo o sobě je strašně půvabné a mísí se tam historický duch s moderními prvky, ale tak nějak to k sobě všechno pasuje. Navíc je všude tak čisto a klid, že jsme si posteskli, že to podobně nemůže fungovat i u nás. Další věcí, kterou bychom si strašně rádi do Čech spolu přivezli jsou kola. Bože! Fakt jsou úplně všude a ten, kdo nemá kolo, tak jako by ani nemohl existovat! V Brně jsme se vždycky na kole báli jezdit a když už jsme to překonali, tak vzduch díky tisícům aut tam není moc pěkný, takže radši pěšky a bez zadýchání nebo hezky šalinou. V Maastrichtu to je ale úplně jiná písnička a naše kola, která jsme si u místního nádraží půčili, nám sloužila jako naše druhý nohy. Všude jsme byli hrozně rychle a i večer, když na město padla noc, tak jsme jen tak jezdili ulicema, protože to bylo prostě skvělý.

Mimo to jsme narazili i na jednu boží věc. Nejkrásnější knihkupectví, v jakém jsme kdy byli. Je to v bývalém kostele a celý prostor je naplněn knihami všeho druhu. Objevili jsme ho úplně náhodou pár metrů od našeho hotelu, protože jsme se v Maastrichtu snažili netlačit na pilu a prostě jen bloumat ulicemi a jít tam, kam nás to lákalo. Takže žádné průzkumy na internetu, ale hezky tak daleko, jak nám naše kola dovolila. 

Byla to beze sporu nejlepší destinace, v jaké jsme za celou misi byli a klidně bysme tam i žili. Město není ani příliš velký a ani moc malý a k přírodě je to taky kousek, no prostě win-win situace. Jsme moc rádi, že jsme naši cestu mohli zakončit touhle láskou a pokud máme předat jen jedinou informaci z naší mise, tak je to určitě výzva k návštěvě Nizozemska. Je to tam boží!

Mimochodem, jak jsme byli z Maastrichtu nahypovaní, tak jsme dokonce dvě noci, v rámci úspor, ale i životního postoje á la YES man, strávili v boat hotelu, takže v botelu! Zážitek velkej, i když člověk se zas tak dobře nevyspí, protože slyšet tam jde i spadnutej špendlík. 

P.S. Maj tam taky absolutně boží Právnickou fakultu. 

TOP 5

  1. Botel
  2. Kola všude
  3. Právnická fakulta
  4. Maastricht
  5. Ještě jednou kola

Fotogalerie

PROČ TO DĚLÁME

Protože když ve vás někdo věří, dokážete víc.

Rozhodli jsme se podpořit mladé lidi, protože věříme v jejich schopnosti a víme, že svými nápady a plány mohou inspirovat ostatní. My jim pomůžeme na jejich cestě za zkušeností a vy je teď můžete podpořit svými hlasy.