open close
Eliška Podzimková

Eliška Podzimková:
dokreslený svět

text: Kamila Krbcová foto: Jakub Dohnálek, archiv Elišky Podzimkové
2. dubna 2018, 20:26
Eliška Podzimková je mladá výtvarnice. V šestnácti letech překonala vážné onemocnění, ve dvaadvaceti letech dobyla se svým instagramem a ilustrovanými fotografiemi New York. Po zkušenostech ze zahraničí a dobře nastartované kariéře se přesto vrátila zpátky domů.
„Ilustrace pro mě byla klasický příklad práce, za kterou nikdo moc nechce platit, a když řeknete rodičům “chci být ilustrátor”, tak odvětí “a jéžiš”.
Naštěstí to tak není a já mám práce až nad hlavu.”
FB IG

Kdo je Eliška Podzimková?

– Animátorka, ilustrátorka, fotografka.

– V šestnácti letech překonala nádorové onemocnění a začala žít podle svých slov „naplno a po hlavě“, v době nemoci začala do fotek dokreslovat a hrát si tak s realitou.

Eliška Podzimková Eliška Podzimková

– Žila, studovala a pracovala v New Yorku.

– Prorazila na instagramu s projektem Animate NY s dokreslenými fotografiemi města (na svém účtu nasbírala přes 60 000 followerů).

– Z ničeho se neznámá holka z Čech stala „hvězdou”. Poté, co byly její práce otištěny v deníku Metro, otevřela se jí cesta do světa.

„Obecně se snažím na nic nevázat. Klidně snít, ale nepřát si za dva roky stavět barák. Nemít povinnost shánět peníze a prací se pokud možno bavit.”

– Výtvarně spolupracovala na videu kulinářské show Jamieho Olivera a její ilustrace se objevily v americkém Vogue.

– Nyní žije v Praze . Pro internetový portál iDnes vytvořila cyklus Dokreslené Česko, vymyslela a realizovala vizuální podobu k turné a desce Tomáše Kluse Recyklus a spolupracuje s neziskovou organizací Můj Nový Život.

Eliška Podzimková Eliška Podzimková Eliška Podzimková
Eliška Podzimková Eliška Podzimková
FB IG