open close
Eliška Podzimková

Eliška Podzimková:
dokreslený svět

text: Kamila Krbcová foto: Jakub Dohnálek, archiv Elišky Podzimkové
2. dubna 2018, 20:26
Eliška Podzimková je mladá výtvarnice. V šestnácti letech překonala vážné onemocnění, ve dvaadvaceti letech dobyla se svým instagramem a ilustrovanými fotografiemi New York. Po zkušenostech ze zahraničí a dobře nastartované kariéře se přesto vrátila zpátky domů.
„Ilustrace pro mě byla klasický příklad práce, za kterou nikdo moc nechce platit, a když řeknete rodičům “chci být ilustrátor”, tak odvětí “a jéžiš”.
Naštěstí to tak není a já mám práce až nad hlavu.”
FB IG

Kdo je Eliška Podzimková?

– Animátorka, ilustrátorka, fotografka.

– V šestnácti letech překonala nádorové onemocnění a začala žít podle svých slov „naplno a po hlavě“, v době nemoci začala do fotek dokreslovat a hrát si tak s realitou.

Eliška Podzimková Eliška Podzimková

– Žila, studovala a pracovala v New Yorku.

– Prorazila na instagramu s projektem Animate NY s dokreslenými fotografiemi města (na svém účtu nasbírala přes 60 000 followerů).

– Z ničeho se neznámá holka z Čech stala „hvězdou”. Poté, co byly její práce otištěny v deníku Metro, otevřela se jí cesta do světa.

„Obecně se snažím na nic nevázat. Klidně snít, ale nepřát si za dva roky stavět barák. Nemít povinnost shánět peníze a prací se pokud možno bavit.”

– Výtvarně spolupracovala na videu kulinářské show Jamieho Olivera a její ilustrace se objevily v americkém Vogue.

– Nyní žije v Praze . Pro internetový portál iDnes vytvořila cyklus Dokreslené Česko, vymyslela a realizovala vizuální podobu k turné a desce Tomáše Kluse Recyklus a spolupracuje s neziskovou organizací Můj Nový Život.

Eliška Podzimková Eliška Podzimková Eliška Podzimková
Eliška Podzimková Eliška Podzimková
FB IG

PROČ TO DĚLÁME

Protože když ve vás někdo věří, dokážete víc.

Rozhodli jsme se podpořit mladé lidi, protože věříme v jejich schopnosti a víme, že svými nápady a plány mohou inspirovat ostatní. My jim pomůžeme na jejich cestě za zkušeností a vy je teď můžete podpořit svými hlasy.